Ne-uvěřitelné příběhy

13. července 2007 v 14:10 | sisi1000 |  Povídky
Báru změnil první den ve školce

Bára je od malinka hrozně živá holka.Málokdy někoho poslechne.Ráda zpívá,běhá a hraje si s dětmi.Zbývá jí jen pár dní do první návštěvy školky.Každý den běhá okolo maminky a ptá se,kdy už půjde do školky.Bydlí v panelákovém bytě,ale doma je málokdy.Pořád běhá před panelákem se staršími dětmi.
Konečně se dočká.Zítra ráno jde Bára do školky.Dlouho nemůže usnout a ráno hned vyletí z postýlky.Maminka jí oblékne a jdou do školky.Celá rozjívená vběhne dovnitř a hned tam s ostatníma dovádí.
Když jdou před obědem ven,tak neposlouchá paní učitelku,aby nelezla na strom.Bára slepá,hluchá,najednou se pod ní zlomí větev a ona přistane na zemi.Přivolaná sanitka jí odveze do nemocnice,kde jí dali do sádry ruku.
Když se to dozví maminka,během chvilky je v nemocnici.Bára si stěžuje ,jak jí ta ruka bolí a maminka jí akorát řekne,že doplatila na tu svojí neposlušnost,že mohla dopadnout ještě hůř.
A Bára asi pochopila.Najednou jí nikdo nepoznával.Stala se klidnou a hlavně poslušnou holkou a i tak byla dlouho šťastná a měla okolo sebe ještě víc kamarádů než před tím.

Katka a Soňa začínají závodit

Obě holčiny jsou pořád velké kamarádky.Občas si spolu jdou zaběhat na louku.Jednou tam přiběhly,ale byl tam nějaký oddíl.
Sedly si na okraj a sledovaly je,když zjistily,že trénují na závody,tak šli blíž.Za sebou uslyšely ženský hlas,prudce se otočily.Žena byla ve věku kolem 30 let,měla tmavé hnědé oči a ve stejné barvě i vlasy,svázané do copu.
Ptala se jich jestli se nechtějí přidat,aby si zkusily jak na tom jsou.Holčinám to ale šlo.Zařadily se mezi nejrychlejší a všichni je vzali mezi sebe.
Od té doby běhají skoro každý den a připravují se na závody,které jsou za týden.Maminky z toho nejdříve byly trošku vyplašené,ale nakonec byly stejně nervózní s holčinami.
V sobotu ráno se jelo.Pro děti a jejich maminky byl připraven autobus.Jelo se do Prahy.Ještě před závodem se všichni rozcvičily.
Závodníci běhali po deseti.Všichni se rozlosovali a pak se běželo.Soňa i Káťa byly v jedné desítce.Pak jeden z desítky postoupí do finálového kola.
Závod byl těžký,ale Kačka se dostala mezi nejlepších sedm,do finálového kola.Soňa jí fandila,ale bylo to moc těžké.Celkově vyhrála Kačka i tak dobré 3.místo a Soňa 15.místo,i když se nedostala mezi nejlepší,tak byla ráda.
Po závodě se rozdávaly medaile a potom byla obrovská hostina.Domů se jelo pozdě večer.Holky si to náramně užily,už se těší na další závod,protože Kačka postupuje do mistrovství Evropy.

Kolotoč

Hodiny ukazují půlnoc.Ve velkém rodinném domě už všichni spí.Jenom v malém pokoji sedí na posteli osmiletý kluk Adam.Nemůže spát,je mu smutno.Rodiče má bohaté a věnují se pořád jenom práci a dětí si nevšímají .Má ještě dvě sestry,starší.
Adam se dívá z okna a střídavě na hodiny,teď ukazují 0:15 a venku se objevilo červené světlo.Vyběhl ven jenom v pyžamu.Před ním stojí starší paní.Chce,aby s ní šel a Adámek nejde.Stojí a dívá se.
Ta starší paní si něco říká pro sebe a najednou se před nimi objeví kolotoč.Je barevný,velký.Prý se může svézt.Adámek se konečně začne smát.Sedne si na kolotoč a jezdí a ta stará paní s ním.Hrají si dlouho.Pak si povídají.Chce,aby jí oslovoval babi.
Nakonec Adama přemluví a jdou spolu pryč.Zase něco říká a pak se objeví jinde.Všude je plno dětí,hraček a sladkostí.Nechápe to,ale babička už zmizela.Začne si s nimi hrát a povídat.Všichni se smějí a povídají si.Do kapsy u pyžama si dá gumičku,nasedne do vláčku a ten ho odveze zpátky domů.
Ráno se vzbudí.Vzpomene si na ten sen,pak si šáhne do kapsy u županu a najde tam tu gumičku.Teď ví,že to nebyl sen,ale byla to pravda.A od té doby se směje všemu,co ho jenom trošku potěší.

Letní den s Katkou

Katce je 10 let.Má hnědé vlasy a světle hnědé oči.
Bydlí v malém městě.Všude je plno květin,stromů a hezkých domečků.Na největší louce,která je v širokém okolí,běhá často spousta zvířat.A tam,na kraji lesa,stojí malý bílý dům s tmavě hnědou střechou a komínem.Okolo domu je krásně upravená zahrada.
Katka sedí na houpačce před zahradou.Čeká na kamarádku Soňu,ale čekat už nemusí.Proti ní běží dívka s blonďatými vlasy a svítícíma modrýma očima.Pozdraví se a vejdou na zahradu.Poprosí maminku,aby jim postavila bazén.Maminka má čas a tak se pustí do práce.Holky si natrhají květiny a pletou věnečky.Smějí se a povídají si.Chvílemi pozorují,co se okolo nich děje.Najednou si Katka všimne klubíčka na zahradě.Přiblíží se k němu a co nevidí?Je to mládě ježka.Okamžitě je tam celá ježčí rodinka a Soňa s Káťou je pozorují.Za domem z lesa se ozývají ptáci a ptačí zpěv.
Maminka holkám utrhne ze stromu jablka a podá jim je.Holky poděkují a sní ho.Pak si vezmou plavky a jdou se koupat.Sluníčko pálí a voda je příjemně chladná.
Na oběd jdou ke stolku v horní části zahrady,který je plný jídla.Nají se,dodělají květinové věnečky,dají si je na hlavu a musí se rozloučit.Katka jde Soňu doprovodit na louku.Domluvili se,že si to někdy zopakují a pomalu zmizí jako víly.

Nebezpečný dárek

Maminka je v kuchyni a dělá dort.Je ráno a všichni ostatní ještě spí.Dnes má Honza 12.narozeniny.
Když se vzbudí Honza,vejde do kuchyně,tak je překvapen.Všichni už stojí okolo stolu a ve prostřed leží dort se svíčkami.Všichni dostanou záchvat smíchu,když vidí,jak na to reaguje.Nakonec se začne smát i on.
Jeden po druhém mu přejí všechno nejlepší a podávají mu dárky.Najednou zazvoní zvonek,maminka jde otevřít.Do kuchyně se vřítí malé bílé štěňátko a za ním celý udýchaný děda,který řekne"tak dárek mě předběhl".Všichni se začnou zase smát a Honza si už ničeho nevšímá a vypařil se s pejskem ven,kde byl až do večera.
Když se uložil ke spaní a pejsek vedle něj,tak se ještě pořád usmíval.Od té doby byl nejšťastnějším dítětem a pořád běhal se psem,ale najednou si ostatní uvědomili,že začíná ztrácet zájem o školu i o kamarády.
Celé dny jenom se psem,i přes snahu všech,nic jiného ho nezajímala.Maminka si už nevěděla rady,ale byla vyslyšena.Jednoho dne šel Honza se psem městem bez vodítka a najednou se pes rozeběhl.Honza ho dohonil až u jednoho kluka,který měl podobného psa,až na to,že to byla fena a jak se zdá,tak jeho sestra.A tak se kluci seznámili a chodili s pejsky společně ven.Maminka si konečně mohla oddechnout a přestat se bát,protože ho kamarád donutil myslet i na školu.Ne jenom na to,co chce on.

Vánoční čas

Je brzo ráno,tma.Z oblohy se snášejí velké sněhové vločky.Za oknem stojí dva kluci.Sledují krajinu plnou sněhu.Sněžilo celou noc.
Oba se obléknou a jdou do kuchyně.Maminka peče cukroví.Na stole leží snídaně.Kluci se nají a jdou pomoc mamince.Když je práce hotová,tak jdou ven.
Vezmou si sáňky a už běží k lesu na kopec.Na kopci řádí spousta dětí.Všichni se smějí.Dlouho se kloužou a pak si sednou na zem.
Napadne je postavit iglů.Zajdou si do lesa a začnou stavit.Na pomoc si přivedou kamarády.Společně si postaví veliké iglů,kde potom odpočívají.Pak si tam hrají,večer,když se začíná stmívat se rozejdou domů.
Doma voní stromeček.Oba se diví vánoční výzdobě.Pak si uvědomí,že zítra jsou Vánoce.Usmějí se a večer si rádi lehnou do postele a moc se těší na zítřek.Dlouho ještě sledují,jak se znovu snáší sníh z oblohy,je ticho a vše je osvětleno vánoční výzdobou a světýlky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 denda denda | E-mail | Web | 13. července 2007 v 18:41 | Reagovat

budu pro tebe hlasovat když zase ty budeš hlasovat promě na stránce - www.sarkatam.blog.cz/0707/soutez-o-nej-hlasku-3-kolo

a ještě www.mikybeda.blog.cz/0707/soutez-o-nej-blog

Díky!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama